• baner gadżety kopia.jpg

Latające gęsi

W poniedziałek 13 listopada grupa sześciolatków z Klubu Przedszkolaka odwiedziła filię biblioteki przy ul.Smolnej. Dzieci przybyły do biblioteki, żeby dowiedzieć się  jak najwięcej o św.Marcinie. Dlaczego został patronem ulicy w Poznaniu, jakie są z nim związane legendy, tradycje i zwyczaje. Dzieci wysłuchały "Legendy o św.Marcinie i piekarzu Walentym"- Anny Plenzler. Legendy o rogalach świętomarcińskich i gęsiach, które "odlatują"do Poznania. Na koniec wykonały pracę plastyczną-"Latające gęsi".  Była to godzina  edukacji i wspaniałej zabawy.

10007958 003   10007968 015

Barbara Słomińska

Grażyna Tomicka

Filia nr 1

Zapraszamy na Jarmark

23244530 1420452568002126 716710667341558833 n

Karta zgłoszenia

Wygraliśmy konkurs

Na ogłoszony  przez "Lustro Biblioteki" konkurs nadesłano 50 prac. Zadanie polegało na opisaniu inspiracji promującej czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców. Wśród 10 nagrodzonych znalazła się praca naszej bibliotekarki.

Najciekawsze inspiracje bibliotekarzy zostały nagrodzone zestawem 4 książek:

• Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna – Marcin Sendecki
  • Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie – Ewa Nowak
  • Baba Jaga w Ameryce – Zbigniew Dmitroca
  • Pora na pomidora (w zupie) – Justyna Bednarek.

Oczywiście otrzymane książeczki zostaną wprowadzone do księgozbioru.

Pełna treść ogłoszenia dostępna na http://lustrobiblioteki.pl/2017/10/10-akcji-czytelniczych-skierowanych-dla-dzieci-i-ich-rodzicow/

Promocja książki

radzim

Jest to jedyny dzień, w którym będzie można zakupić ta pozycję w cenie 55 zł.

Później książka będzie do nabycia tylko w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Radzim. Gród i wieś nad Wartą fot. M. Jóźwikowska zbiory MPP na Lednicy

Nowa platforma z audiobookami

Zapraszamy do Biblioteki po nowe kody do e booków

Kod dostępu ważny jest przez miesiąc, ale musi on zostać aktywowany do końca miesiąca, w którym został pobrany.

Przykład:

Kod otrzymaliśmy 10 października, aktywacji kodu dokonujemy jak najszybciej, maksymalnie mamy czas do końca października - z końcem miesiąca kod przepada! Po aktywacji kod ważny będzie do 10 listopada.

instrukcja

zaloguj się na dedykowanej stronie

-> www.legimi.pl

Pomóż nam zdobyć książki!

Drodzy czytelnicy Zagłosujcie na naszą Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Murowana GoślinaW konkursie Przerwa na wspólne czytanieWystarczy wejść na stronę www.wspolneczytani

wejdź na  -> www.wspolneczytanie.pl

Biuro Detektywistyczne

Biblioteka  wspólnie z Wydawnictwem Media Rodzina dnia 27.09.2017 r. przeprowadziła w Murowanej Goślinie  „Operację Książkobus”, której celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Kolorowy autobus, który jeździ po całej Polsce, do naszej miejscowości zawitał jako Książkobus Detektywistyczny.

ksiązkobus

GALERIA

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy cztery grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Murowanej Goślinie. Co się działo w bibliobusie dla nas zostaje tajemnicą. Po powitaniu animatorka zapraszała dzieci do wnętrza. Udało nam się zerknąć, że był wypełniony książkami.  W ramach akcji Biblioteka otrzymała książki o wartości 8 tys. złotych, które wzbogacą księgozbiór Oddziału dla dzieci i młodzieży. Na początku odbyło się  uroczyste przekazanie książek na ręce Pana Burmistrza Dariusza Urbańskiego. Każdy z uczestników spotkania promującego czytelnictwo otrzymał w prezencie pamiątkowe gadżety oraz książki.

Biblioteka Publiczna

Lekcja biblioteczna

W dniu 26 września br.,w filii nr.1 BPMiG przy ul.Smolnej 8,odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy sześciolatków z Klubu Przedszkolaka.

Tematem zajęć było oswojenie dziecka z innością.

Galeria

W części zasadniczej omawialiśmy inność,czyli-o ludziach z piegami,mających zeza,noszących okulary,ludziach bardzo dużych i bardzo małych,o tych z krzywymi nosami czy odstającymi uszami.

Przeczytaliśmy dzieciom bajkę U.Kamińskiej, Alusia i sarenka, dzieci ochoczo dyskutowały o Alusi i jej piegach, o tym dlaczego nie wolno wyśmiewać inności .Inne, nie znaczy gorsze, śmieszniejsze.

Dzieci wspólnie wykonały pastelami obraz Alusi, oraz ulepiły z plasteliny własne amulety szczęścia.

Grażyna Tomicka

Filia nr 1