Wypożycz sobie prezent 2019

Tistheseasonto be jolly

Świątecznie w Klubie Malucha

Dziś tj. 21 listopada br. na dzieci przychodzące do Klubu Malucha czekała niespodzianka. Zamieszania, krzyków oraz radości było mnóstwo, ponieważ były wykonywane zdjęcia w klimacie świątecznym. Bardzo dziękujemy za bezpłatną sesję wykonaną przez Pana Piotra, zachęcam do odwiedzenia jego strony Momenty

Więcej o klubie można przeczytać tu http://biblioteka.murowana-goslina.pl/index.php/klub-malucha

75242115 779033385872059 6403533317618008064 n

Konkurs - Świąteczne drzewko

ŚWIĄTECZNY KONKURS1

Spotkanie z Krzysztofem Stępniem

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z niesamowitym człowiekiem, Panem Krzysztofem Stępniem, zdobywcą korony maratonów ziemi i bieguna północnego. Wysłuchaliśmy opowieści o bardzo szybkim zdobyciu Góry Kilimandżaro ( w wersji turystycznej zajęło to tylko 4 godziny) oraz udziale w Ultra Trail Atlas Toubkal jednym z ciekawszych biegów w północnej Afryce, odbywającym się w górach Atlasu. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda tak ekstremalny maraton „od kuchni”, a jednocześnie jak piękne miejsca można przy okazji zobaczyć. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały ciekawe zdjęcia oraz filmy. Przed Panem Krzysztofem kolejne wyzwania, a mianowicie maraton w trakcie którego na siedmiu kontynentach weźmie udział w siedmiu maratonach w przeciągu siedmiu dni. Mamy nadzieję, że po tym wyczynie Pan Krzysztof ponownie odwiedzi naszą bibliotekę, aby ponownie podzielić się z nami swoimi wspomnieniami.

Beata Rozmiarek

IMG 20191114 090512227

Wygraliśmy kolejny projekt!

Od kilku lat staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne dla naszej biblioteki tak, aby jak najlepiej promować czytelnictwo. Już wiele udało nam się zdziałać, wyposażyliśmy oddziały w nowe regały, dokonaliśmy metamorfozy holu biblioteki. Trzy lata z rzędu odbywały się zajęcia dla najmłodszych w ramach Wielkiej Grandy w Bibliotece. Udało się również zorganizować zajęcia dla osób w wieku 50+. Ten rok kończyć będziemy również dużym sukcesem, ponieważ po kilku próbach udało nam się uzyskać dofinansowanie na realizację projektu „Rodzinny zakątek” w ramach którego odnowimy cały oddział dla dzieci i młodzieży oraz czytelnię w Filii nr 1 naszej biblioteki. Środki otrzymaliśmy w ramach programu „Moja Mała Ojczyzna III edycja” realizowanego przez Fundację BGK. Realizacja projektu rozpocznie się od stycznia 2020 roku.
                                                                                       Beata Rozmiarek
                                                                                       koordynatorki projektu

BGK fundacja RGB bez pola

Noc bibliotek

W tym roku nasza biblioteka po raz pierwszy dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Dla czytelników przygotowaliśmy kilka atrakcji. Pierwszą z nich było zorganizowane wspólnie z Goślińskim Stowarzyszeniem Seniorów spotkanie z lokalnymi poetami - Panią Hanną Prokopiak i Panem Robertem Ratajczakiem. Nasi goście opowiedzieli nam o tym, co zainspirowało ich do tworzenia oraz jak wydali swoje pierwsze tomiki poezji. Dzięki nim mieliśmy okazję spotkać się z “żywą” poezją.  Wsłuchując się w czytane wiersze poddaliśmy się zadumie i refleksji. Najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na warsztaty literacko - plastyczne. Dzieci wysłuchały opowiadania i wykonały nawiązujące do niego lampiony, przy świetle których wysłuchały fragmentów książki pt. “Po ciemku”. Zadbaliśmy także o specjalny wystrój naszych wnętrz, rozświetliło je światło lampek, które zdobiły cały hol naszej biblioteki. Dla dorosłych czytelników przygotowaliśmy akcję „Wypożycz w ciemno”, w ramach której można było wypożyczać nowości wydawnicze bez znajomości ich tytułu i autora. Ostatnim punktem wieczoru były „Nocne rozmowy o podróżach” z rodziną Gramackich, którzy wspólnie z dziećmi i niewielkim bagażem odbyli podróż dookoła świata. Wszyscy wsłuchaliśmy się w opowieść, która nas bardzo ciekawiła, momentami rozśmieszała i zadziwiała. Podziw budziła odwaga, umiejętność organizacji i upór w dążeniu do celu. Ta noc dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu.

Agnieszka Kajdaniak, Beata Rozmiarek

20191005 182935.jak zmniejszyc fotke pl