Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby nie akceptować tych plików, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
  • baner granda 2.jpg
  • bcaner gadżety kopia.jpg
  • blog baner CZARNY.jpg
  • Twoja Biblioteka posiada dostęp do platformy.jpg

Aktualności

Błotniście i odjazdowo

Nie wszystkich wystraszyła ulewa, która poprzedziła start rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” 6 maja br. Na dworzec PKP zameldowało się 10 rowerzystów, w tym kilku z Poznania.  I tak niewielką grupą (zapisanych było ponad 60 osób) ruszyliśmy w stronę Biblioteki w Skokach. Po paru kilometrach przejechanych w lasach wyglądaliśmy jak na Bike Cross Maraton, ale uśmiech nie znikał nam z twarzy.  Na każdym krótkim postoju przechwalaliśmy się kto bardziej jest ubrudzony, co oczywiście było też świetnym powodem do robienia sobie zdjęć. Trasa biegła malowniczymi lasami buczyny w Długiej Goślinie, następnie przez Łoskoń Stary i Budziszewice dotarliśmy do Skoków.

 

IMG 20170506 101043

 

 zdjęcia grupa goślińska

zdjęcia grupa skocka

Na mecie czekała na nas gorąca i pikantna zupa, smakołyki, kawa i herbata przygotowana przez panie bibliotekarki.  Po krótkim czasie dojechała do nas grupa skocka i wszyscy razem czekaliśmy na losowanie nagród. Ze względu na małą liczbę uczestników – łącznie ok. 40 osób, każdy powrócił do domu z książką.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny odjazdowy rajd oraz na troszkę lepszą pogodę.

 

Natalia Kazuś

Czytelnia BP

Dodatkowe informacje