• baner gadżety kopia.jpg

Przedszkolaki poznają Unię

Dziecko w wieku przedszkolnym jest bardzo ciekawe świata, chłonne wiedzy na temat wszystkiego co go otacza. Grupa przedszkolna z Klubu Przedszkolaka wraz z opiekunkami w dniu 5 maja przybyła do biblioteki. Tematem przewodnim była Unia Europejska, która  jako wspólnota ma kilka symboli, które podkreślają jej jedność-waluta, hymn, flaga. Nasi goście wysłuchali austriacką bajkę –„Krasnal z Żelaznego Wzgórza i furman”.

IMG 20170505 110144

galeria

Uczestnicy naszego spotkania zaprosili gości z Unii i to dla nich projektowali podkładkę  pod filiżankę. Zwieńczeniem spotkania było narysowanie maskotki -Syriusza oraz zabawa w unijny pociąg ,który mknie przez Europę.

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i młodzieży