• baner gadżety kopia.jpg

Wuja Czechu w Bibliotece

9 maja br. gościem biblioteki był Marek Szymański, który przyjechał na spotkanie autorskie pod hasłem „Wuja Czechu w Bibliotece”. Otóż  tajemniczy Wuja Czechu to postać literacka stworzona przez naszego gościa, aby pamięć o gwarze poznańskiej nie przeminęła.

Pan Marek  zaprezentował własne przekłady popularnych wierszy dla dzieci. Usłyszeliśmy m.in. „Samochwałę”, „Lokomotywę”oraz „Bajkę o Czerwonym Kapturku”. Wyświetlane slajdy z zabawnymi grafikami były tłem do przygotowanych tekstów, a każdy z nich  wywoływał uśmiechy na twarzach zgromadzonych i przyjmowany był oklaskami. Podziwiać mogliśmy nie tylko talent, ale i wiedzę Wuja Czecha, który również opowiadał o etymologii danych słow.

IMG 20170509 180040

galeria

Na koniec spotkania była możliwość zakupu bestsellerowych książek „Dej mi szpycnańć na twą giyrę” oraz „W antrejce na ryczce”, można je wypożyczyć w bibliotece lub też zamówić bezpośrednio u autora.

IMG 20170511 130601

Spotkaniu towarzyszyła wystawa o gwarze poznańskiej, która będzie dostępna do końca czerwca na sali sesyjnej.

Natalia Kazuś

Czytelnia BP