• baner letni.jpg
  • images_cms-image-000028229.jpg
  • Smile-w-MDK-STW.png
  • targ.jpg

Nie tylko o bibliotece i książkach

Dnia 24 maja br. gościliśmy  uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Białężynie. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek  są nieocenione - to kopalnia wiedzy. O tym , że biblioteka jest miejscem szczególnym przekonali się nasi goście. Dzieci zapoznały się z codzienną pracą pani bibliotekarki, jak można dołączyć do grona czytelników a swobodnie spacerując miedzy regałami z księgozbiorem.

IMG 20170524 113159

galeria

Z zaciekawieniem oglądały  kolorowe i bogato ilustrowane pozycje literatury dziecięcej. Wysłuchały czytanej przez bibliotekarkę baśni H. Ch.. Andersena „Stokrotka”, wzięły udział w zagadkach, w słodkim konkursie jedząc pałeczkami cukierki. Zwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne pt:”Moja Mama”. Wszystkie prace  mogły zabrać i przyozdobić w domu. Dzieciom spodobała  się przygoda z książką w bibliotece,  w której można się  świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas. Żegnając się dzieci złożyły obietnicę, że niedługo  wrócą do biblioteki tzw. krainy książek.

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i młodzieży