Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby nie akceptować tych plików, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
  • abitmap.png
  • bcaner gadżety kopia.jpg
  • blog baner CZARNY.jpg
  • Twoja Biblioteka posiada dostęp do platformy.jpg

Aktualności

Zabawa w eksperymenty

IMG 20170526 111542

 galeria

Dnia 26 maja br. odbyły się kolejne zajęcia poświęcone eksperymentom, w których uczestniczyły wychowankowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie wraz z opiekunkami. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak zrobić tęczę w szklance, wulkany oraz bańki mydlane. Prawdziwą radość na twarzach wywołało doświadczenie ,w którym efektem były iskry, trzaski i wylewająca się  kolorowa lawa. To była  prawdziwa dyskoteka w probówce. . Dużą frajdę  okazały się „bańki mydlane”, które wypełniły salę biblioteki przyczyniając się  do rywalizacji wśród uczestników. 

Zajęcia były ciekawe, dzieci miały wiele radości, zabawy, a co najważniejsze rozbudziły w uczestnikach chęć do wiedzy i dalszych eksperymentów. Ten chemiczny zawrót głowy na długo zapadnie w pamięci i kto wie może rozbudzona ciekawość wyłoni naukowca?

Tych niesamowitych wrażeń dostarczyła nam kolejny raz Pani Lucyna Wałęsa, której serdecznie dziękujemy.

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i młodzieży

Dodatkowe informacje