Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby nie akceptować tych plików, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
  • abitmap.png
  • bcaner gadżety kopia.jpg
  • blog baner CZARNY.jpg
  • Twoja Biblioteka posiada dostęp do platformy.jpg

Aktualności

Niecodzienna lekcja w bibliotece

Dnia 2 czerwca br. uczniowie klasy pierwszej SP nr 1 wraz z opiekunką zostali zaproszeni na inna, odmienną lekcję do biblioteki. Sala zamieniła się w laboratorium. Nasi goście przekonali się jak przy pomocy prostych składników  można stworzyć fascynujące, kolorowe wulkany lub zrobić tęczę w szklance. Młodzi obserwatorzy przekonali się, że wykonywanie różnych eksperymentów może być świetną zabawą.

IMG 20170602 114957

 

Pod okiem naszego gościa specjalnego Pani Lucyny Wałęsy sami spróbowali  zrobić wulkan z lejącą się lawą. Nie zabrakło doświadczenia dla fanów Gwiezdnych wojen. Pokazano jedną z właściwości światła tzw. efekt Tyndalla – zjawisko fizyczne polegające na rozpraszaniu światła przez mieszaniny  niejednorodne.

IMG 20170602 121101

Za te fascynujące eksperymenty Pani Lucynie serdecznie dziękujemy. 

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i młodzieży

Dodatkowe informacje