• baner letni.jpg
  • images_cms-image-000028229.jpg
  • Smile-w-MDK-STW.png
  • targ.jpg

Literacko i plastycznie w bibliotece

Dnia 5 czerwca br. w bibliotece zorganizowano lekcje biblioteczną dla grupy przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola „Smocze Wzgórze”. Nasi goście zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Dowiedzieli się jak z jakich elementów zbudowana jest książka, jaki jest układ na pólkach, jak zostać czytelnikiem. Nie mogło zabraknąć głośnego czytania. W skupieniu wysłuchały historyjki - Raptus i zgubiona siatka na motyle z książki „7 nawyków szczęśliwego dziecka”. Do przeczytanego tekstu zrobiły przepiękne ilustracje stosując kolorowy piasek.

Każdy przedszkolak wychodząc z biblioteki obiecał, że wróci do nas i wypożyczy te wspaniałe, kolorowe książki.

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i młodzieży