• baner gadżety kopia.jpg

Magiczne miejsce – biblioteka

Tutaj dzieci wyciszają się, są otwarte i spontaniczne .Nawiązują bliski kontakt z książką i  bibliotekarką.

W środowe przedpołudnie  naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola „Smocze Wzgórze”. Przytulając biblioteczną maskotkę z zaciekawieniem oglądały bajki i bajeczki. To właśnie dzięki książce dziecko rozwija swój język, wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, doskonali pamięć, zaspakaja swoją ciekawość poznawczą oraz potrzeby emocjonalne. W przedszkolu i w bibliotece książka zajmuje bardzo ważne miejsce w zajęciach i zabawach. Najlepszym sposobem na pomyślną przyszłość dziecka to głośne czytanie, którego nie zabrakło podczas spotkania. Czytanie krótkiego wierszyka czy opowiadania przez bibliotekarkę to główny punt każdego spotkania  z dziećmi. Nasi goście wysłuchali wiersza J. Brzechwy -Kaczka-Dziwaczka, Tuwima – Słoń Trąbalski, Okulary.

Każda wizyta kończy się wypożyczeniem kilku książek do przedszkola.

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i dorosłych