• baner gadżety kopia.jpg

Bajkowa rywalizacja w bibliotece

W piątkowe popołudnie 9 czerwca 2017 roku w bibliotece królowały bajki. Nierealna rzeczywistość kreowana w bajkach jest zgodna z magicznym myśleniem dziecka, dzięki czemu pomaga mu zrozumieć świat i siebie. Wprowadza porządek i ład, jednocześnie pokazując, jakie reguły rządzą światem. „Rodzinne Potyczki z Bajką” miały na celu wdrożyć dzieci do postrzegania książki jako źródła przeżyć i emocji oraz dzielenie się wiedzą rozpoznanych bajkowych bohaterów.

20170609 182419

Galeria

Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu rodzinnego ostatecznie przystąpiło sześć rodzin, które wykazały się fantastyczną znajomością bajek i z łatwością poradziły sobie z wylosowanymi pytaniami. Z wyłonieniem najlepszego zespołu nie było problemu, z uwagi na to, iż Rodzina Więcków składająca się z dwóch osób – mamy Moniki i córki Gabrysi była po prostu super znawcą bajek. Wszystkie udzielone przez kapitana zespołu - Gabrysię odpowiedzi były prawidłowe i mieściły się w określonym czasie. O zdobycie drugiego miejsca trwała zacięta walka. Oprócz kolejnych pytań rodzinom wręczono do rozwiązania krzyżówkę oraz wykreślankę z księżniczkami. Ostatecznie w zmaganiach przyznano dwa drugie miejsca. Wszystkich uczestników nagrodzono upominkami książkowymi. Przez cały czas trwania potyczek towarzyszyła nam miła i sympatyczna atmosfera, a o to nam chodziło, żeby wszyscy dobrze się bawili.

Jury w składzie: Pani Dioniza Boch, prowadząca Zdzisława Godawa przyznało:

I miejsce Rodzinie Więcków

II miejsce Rodzinie Szwedów

II miejsce Rodzinie Wałęsów

III miejsce Rodzinie Chwałów

IV miejsce Rodzinie Kruczkowskich

V miejsce Rodzinie Kutznerów

Jurorce Rodzinnych Potyczek z Bajką Pani Dionizie Boch serdecznie dziękuję za bezinteresowną i nieodzowną pomoc w wyłonieniu najlepszych znawców bajek.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję, najlepszym gratuluję. Kapitanom zespołów rodzinnych życzę dalszych tak wspaniałych rejsów przez bajki w kolejnych konkursach.

Zdzisława Godawa

oddział dla dzieci i młodzieży