• baner gadżety kopia.jpg

Lekcja biblioteczna

W dniu 26 września br.,w filii nr.1 BPMiG przy ul.Smolnej 8,odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy sześciolatków z Klubu Przedszkolaka.

Tematem zajęć było oswojenie dziecka z innością.

Galeria

W części zasadniczej omawialiśmy inność,czyli-o ludziach z piegami,mających zeza,noszących okulary,ludziach bardzo dużych i bardzo małych,o tych z krzywymi nosami czy odstającymi uszami.

Przeczytaliśmy dzieciom bajkę U.Kamińskiej, Alusia i sarenka, dzieci ochoczo dyskutowały o Alusi i jej piegach, o tym dlaczego nie wolno wyśmiewać inności .Inne, nie znaczy gorsze, śmieszniejsze.

Dzieci wspólnie wykonały pastelami obraz Alusi, oraz ulepiły z plasteliny własne amulety szczęścia.

Grażyna Tomicka

Filia nr 1