• baner AAAAAAświęta.jpg
  • baner gadżety kopia.jpg
  • Scaned_PDF-1.jpg

Latające gęsi

W poniedziałek 13 listopada grupa sześciolatków z Klubu Przedszkolaka odwiedziła filię biblioteki przy ul.Smolnej. Dzieci przybyły do biblioteki, żeby dowiedzieć się  jak najwięcej o św.Marcinie. Dlaczego został patronem ulicy w Poznaniu, jakie są z nim związane legendy, tradycje i zwyczaje. Dzieci wysłuchały "Legendy o św.Marcinie i piekarzu Walentym"- Anny Plenzler. Legendy o rogalach świętomarcińskich i gęsiach, które "odlatują"do Poznania. Na koniec wykonały pracę plastyczną-"Latające gęsi".  Była to godzina  edukacji i wspaniałej zabawy.

10007958 003   10007968 015

Barbara Słomińska