Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby nie akceptować tych plików, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
  • bcaner gadżety kopia.jpg
  • blog baner CZARNY.jpg
  • Twoja Biblioteka posiada dostęp do platformy.jpg

Aktualności

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Pluszowy Miś - doskonale wszystkim znany, obecny w okresie dzieciństwa każdego z nas, niezastąpiony. Dnia 25 listopada obchodzi swoje święto. Z tej okazji, w miniony poniedziałek w Bibliotece głównej przy ulicy Poznańskiej 16 odbyło się przedstawienie „Na końcu świata… Przygody Misia i Kacpra pirata”. Zaproszeni aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „ Maska” przyjechali do nas z Krakowa, aby ukazać dzieciom jak wielkie znaczenie ma moc przyjaźni.

24130364 1438080239572692 1814790066378011126 o

Tytułem wstępu przedstawili historię pochodzenia pluszowego misia oraz jego święta. W przedstawieniu wzięły udział grupy z przedszkola Promyk, Groszek oraz Smocze Wzgórze. Dzieci bardzo chętnie wchodziły w interakcje z aktorami, ochoczo odpowiadały oraz przeżywały razem z bajkowym misiem jego przygody. Przedstawienie miało na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości u dzieci, kształtowanie postaw szacunku wobec drugiego człowieka oraz ukazanie, ze przyjaźń bardzo pozytywnie wpływa na nasze życie.

Pełna fotorelacja dostępna na facebooku. 

Agnieszka Kajdaniak

Dodatkowe informacje