• abitmap.png

Zwiedzaliśmy byłą Jednostkę Wojskową

W niedzielę 11 maja 2014 blisko 200 osób zgromadziło się pod bramą dawnej Jednostki Wojskowej w Trzaskowie, by w ramach organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Murowanej Goślinie spaceru „Śladami Historii” zwiedzić dawny teren wojskowy. Przedsięwzięcie to zasadniczo odbywa się na terenie gminy Murowana Goślina, jednak po raz drugi już udało się zaprosić spacerowiczów poza jej granice.

11.05.2014 125

Przewodnikiem był p. Marek Łupiński, który służył w Trzaskowie w latach 1996 – 2010 na stanowisku uczestników Spaceru po całym terenie, tłumacząc funkcję poszczególnych budynków i urządzeń.

11.05.2014 167

Dawniej niedostępny dla osób cywilnych teren, od kilku lat opuszczony przez wojsko, przyciągnął rodziny z dziećmi, dawnych pracowników jednostki, jak również bardzo licznie reprezentowaną grupę rowerzystów z okolicznych miejscowości, w tym Czerwonaka, Poznania i Skoków. Obecnie teren ten jest już zakupiony przez prywatnego inwestora i, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, planowane jest tam powstanie domu spokojnej starości.

11.05.2014 101

Pragnę podziękować dyrektorowi LZD w Murowanej Goślinie Wojciechowi Śliwie za umożliwienie wejścia na teren jednostki, Pani ochroniarz oraz Markowi Łupińskiemu.

Relacja fotograficzna https://www.facebook.com/media/set/?set=a.623456237743707.1073741874.321786931243974&type=1

Natalia Kazuś

Biblioteka Publiczna