Spotkanie z Krzysztofem Stępniem

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z niesamowitym człowiekiem, Panem Krzysztofem Stępniem, zdobywcą korony maratonów ziemi i bieguna północnego. Wysłuchaliśmy opowieści o bardzo szybkim zdobyciu Góry Kilimandżaro ( w wersji turystycznej zajęło to tylko 4 godziny) oraz udziale w Ultra Trail Atlas Toubkal jednym z ciekawszych biegów w północnej Afryce, odbywającym się w górach Atlasu. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda tak ekstremalny maraton „od kuchni”, a jednocześnie jak piękne miejsca można przy okazji zobaczyć. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały ciekawe zdjęcia oraz filmy. Przed Panem Krzysztofem kolejne wyzwania, a mianowicie maraton w trakcie którego na siedmiu kontynentach weźmie udział w siedmiu maratonach w przeciągu siedmiu dni. Mamy nadzieję, że po tym wyczynie Pan Krzysztof ponownie odwiedzi naszą bibliotekę, aby ponownie podzielić się z nami swoimi wspomnieniami.

Beata Rozmiarek

IMG 20191114 090512227