• a_filiaNr1.jpg

Mała Książka Wielki Człowiek

W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, wzięło już udział prawie 22 tys. dzieci. W 3 tys. bibliotek w całej Polsce na Małych Czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. Projektowi towarzyszy ogólnopolska kampanię medialną z udziałem znanego małżeństwa: aktorki Joanny Koroniewskiej-Dowbor oraz dziennikarza Macieja Dowbora.

We wrześniu tego roku 3 tys. placówek bibliotecznych w całej Polsce przystąpiło do pilotażowej edycji projektu dla trzylatków realizowanego w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Ma ona zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Od września do listopada już prawie 22 tys. dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną otrzymało w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka Pierwsze wiersze dla…, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece.

Ostatnie Wyprawki Czytelnicze czekają jeszcze na trzylatki w bibliotekach publicznych w całej Polsce. Listę bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj:  http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf

Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii www.wielki-czlowiek.pl oraz do obejrzenia spotu promocyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=mStRmHpKph4

Mała Książka Wielki

INSTRUKCJA DLA RODZICÓW

Joanna Opiat-Bojarska w naszej bibliotece!

Dnia 22 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Murowanej Gośliny odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Opiat-Bojarską. Poznańska autorka powieści obyczajowych i cieszących się popularnością kryminałów zdradziła nam kulis swojej pracy. Promując swoją najnowszą , dość kontrowersyjną książkę o środowisku policyjnym zdradziła nam jak przegotowuje się do napisania książki, barwnie opowiedziała o swoich inspiracjach, o nawiązanych kontaktach i wielu przeprowadzonych rozmowach. Chętnie odpowiadała na nurtujące czytelników pytania. Po spotkaniu można było zdobyć autograf. Organizatorami wydarzenia było Goślińskie Stowarzyszenie Seniorów oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Murowana Goślina.

IMG 20181122 124924.jak zmniejszyc fotke pl

Świąteczne kartki