• a_filiaNr1.jpg

Maj w bibliotece

Maj w naszej bibliotece obfitował w wiele wydarzeń. Zajęcia rozpoczęliśmy od warsztatów mydlarskich, na których dzieci wykonywały glicerynowe mydełka, ozdabiały je specjalnym kolorowym kawiorem do kąpieli, muszelkami, a co niektórzy nawet brokatem. Uczestnicy wybierali także zapach
i kolor mydełek. Dzieci samodzielnie zrobiły także etykiety i zapakowały mydełka. Na początku maja odbyły się także „Odlotowe eksperymenty” prowadzone przez Animatorów z Krainy Zabaw. Na zajęciach przeprowadzone zostały ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem siły magnetycznej i przyciągania, dzieci poznały także właściwości różnych substancji. Wspólną zabawę kontynuowaliśmy na warsztatach plastycznych, na których ozdabialiśmy ceramiczne kubeczki. Korzystaliśmy ze specjalnych pisaków do ceramiki, dlatego po zakończonej pracy kubki umieściliśmy w piekarniku, w celu utrwalenia kolorów. W czasie oczekiwania dzieci wykonały podkładki pod kubki. W maju odwiedziły nas dzieci z przedszkola Promyk i Smocze Wzgórze.

Dorosłym zaproponowaliśmy warsztaty z emisji głosu i poprawnego czytania, prowadzone przez Fundację Słowo i Kropka z Poznania. Na zajęciach z zawodowym lektorem, uczestnicy pracowali nad dykcją i artykulacją, otrzymali wskazówki jak mówić w sposób atrakcyjny, a zarazem poprawny, ćwiczyli swoją przeponę oraz mięśnie twarzy. Każdy z uczestników miał możliwość nagrania własnego głosu na profesjonalnym sprzęcie lektorskim, a następnie odsłuchania go.

W ramach trwającego projektu Nowe Perspektywy dofinansowanego przez fundację BGK, odbyła się prelekcja pt. ” Wiem, co jem”. Zajęcia prowadzone były przez dietetyk Panią Marię Meller.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w organizowanych przez nas wydarzeniach.
Pełna fotorelacja znajduje się na Facebooku naszej biblioteki.

Agnieszka Kajdniak
                                                                                                                                                      Beata Rozmiarek