Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby nie akceptować tych plików, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
  • a_filiaNr1.jpg
  • bcaner gadżety kopia.jpg
  • blog baner CZARNY.jpg
  • Twoja Biblioteka posiada dostęp do platformy.jpg

Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

logo dkk duzeźródło grafiki wbp 

Opiekun klubu:  Anna Płonka:                                                                                                    

kontakt:
Biblioteka szkolna w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie
ul. Mściszewska 10
62-095 Murowana Goślina
tel. 61 811 27 79
www.g1mg.szkolnastrona.pl 

 

 

Zdjecie 2 Anna Onichimowska Fot. Tymoteusz Lekler

Anna Onichimowska (ur. 28 stycznia 1952 w Warszawie) - poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych, w latach 1995 - 2003 przewodnicząca polskiej sekcji IBBY (źródło: lubimyczytac.pl). 
Jej książki chętnie czytane przez młodych, poruszające codzienne tematy, konfliktowe relacje, które prowokują czytelników do dyskusji. "Hera moja", "Bliscy nieznajomi", "Koniec gry", "Samotne wyspy i storczyk", poetyckie książki dla najmłodszych, np. "Sen, który odszedł", "Czas meteorów" - opowieść z dreszczykiem i inne.

 

 

Cieszymy się….

Na przełomie października i listopada 2014 roku  nasza recenzja została wyróżniona przez Instytut Książki i wydrukowana na stronie internetowej .

Zgodnie z zasadami działania DKK, podjęliśmy współpracę z Biblioteką Publiczną w Murowanej Goślinie i od tego roku do wspólnych dyskusji nad przeczytanymi książkami będzie zasiadała z nami bibliotekarka Zdzisława Godawa.

S5002290

22 października w  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej  i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu uczestniczyłyśmy w spotkaniu z Panią  Joanną Jagiełło (pisarką dla młodzieży) oraz w prowadzonych  przez nią  warsztatach  twórczego pisania.

Opiekun DKK-  A. Płonka.

 

 

Sprawozdanie z działalności 

Od października roku szkolnego 2013/14 w Gimnazjum nr1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie działa Dyskusyjny Klub Książki- DKK. Został założony w oparciu o współpracę z Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji i Kultury w Poznaniu. 
Nasz klub posiada 10 członków; w tym roku , zgodnie z wymaganą procedurą , był klubem kandydującym, oczekującym (przez rok) na otrzymanie tytułu. 
Spotkania odbywają się co miesiąc i są poprzedzone wyjazdem opiekuna do Poznania, do CAiK, po 10 egzemplarzy wybranej książki. Przez miesiąc każdy z uczestników czyta daną lekturę, po czym w trakcie spotkania, uczniowie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, opiniami na temat przeczytanej lektury. Dyskusja dotyczy treści, losów bohaterów, wyborów moralnych dokonywanych przez nich, jak również języka i sposobów narracji. 
Uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach, z dużym zaangażowaniem dzielą się swoimi refleksjami. Po spotkaniu chętni piszą recenzję książki, które , po korekcie opiekuna klubu, są przesyłane do koordynatorów DKK w Poznaniu i trafiają na stronę internetową DKK.
Od października uczniowie mieli możliwość nie tylko przeczytać kilka wartościowych książek, ale również podyskutować w gronie podobnie zainteresowanych na ten temat. 
Na przełomie października i listopada nasza recenzja została wyróżniona przez Instytut Książki i wydrukowana na stronie internetowej.
Zgodnie z zasadami działania DKK, podjęliśmy współpracę z Biblioteką Publiczną w Murowanej Goślinie i od tego roku do wspólnych dyskusji nad przeczytanymi książkami będzie zasiadała z nami Pani bibliotekarka, Zdzisława Godawa, 
22 października uczestniczyłyśmy w spotkaniu z Panią Joanną Jagiełło- (pisarką dla młodzieży) oraz w prowadzonych przez nią warsztatach twórczego pisania. Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury i Animacji przy Bibliotece Wojewódzkiej w Poznaniu.

Opiekun DKK- A. Płonka.