Noc bibliotek

W tym roku nasza biblioteka po raz pierwszy dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Dla czytelników przygotowaliśmy kilka atrakcji. Pierwszą z nich było zorganizowane wspólnie z Goślińskim Stowarzyszeniem Seniorów spotkanie z lokalnymi poetami - Panią Hanną Prokopiak i Panem Robertem Ratajczakiem. Nasi goście opowiedzieli nam o tym, co zainspirowało ich do tworzenia oraz jak wydali swoje pierwsze tomiki poezji. Dzięki nim mieliśmy okazję spotkać się z “żywą” poezją.  Wsłuchując się w czytane wiersze poddaliśmy się zadumie i refleksji. Najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na warsztaty literacko - plastyczne. Dzieci wysłuchały opowiadania i wykonały nawiązujące do niego lampiony, przy świetle których wysłuchały fragmentów książki pt. “Po ciemku”. Zadbaliśmy także o specjalny wystrój naszych wnętrz, rozświetliło je światło lampek, które zdobiły cały hol naszej biblioteki. Dla dorosłych czytelników przygotowaliśmy akcję „Wypożycz w ciemno”, w ramach której można było wypożyczać nowości wydawnicze bez znajomości ich tytułu i autora. Ostatnim punktem wieczoru były „Nocne rozmowy o podróżach” z rodziną Gramackich, którzy wspólnie z dziećmi i niewielkim bagażem odbyli podróż dookoła świata. Wszyscy wsłuchaliśmy się w opowieść, która nas bardzo ciekawiła, momentami rozśmieszała i zadziwiała. Podziw budziła odwaga, umiejętność organizacji i upór w dążeniu do celu. Ta noc dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu.

Agnieszka Kajdaniak, Beata Rozmiarek

20191005 182935.jak zmniejszyc fotke pl

Klub malucha

Zapraszamy mamy z dziećmi do klubu malucha w każdy wtorek i czwartek o godzinie 10:30 do czytelni na I piętrze. Nie mamy wyznaczonego czasu zabawy, zazwyczaj około godziny 12 kończymy spotkanie.U nas nie ma limitu wiekowego dziecka, tu się bawimy, wymieniamy doświadczeniami, rozmawiamy, poznajemy się.  Zapraszamy również przyszłe mamusie ;)

20191015 203344

20191015 203156

Dziękujemy za podarowane zabawki.

20191015 203434

wygrane granty, projekty