• a_filiaNr1.jpg

Zdrowych oraz

Zakończony nabór!

Goślińska Generacaj 5.0

Projekt Nowe Perspektywy realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Murowanej dofinansowany przez Fundację BGK spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, co niewątpliwie świadczy o trafności jego powstania. Łącznie w bezpłatnych kursach uczestniczą 52 osoby w wieku 50+ , jednak liczba chętnych do udziału w zajęciach znacznie przewyższyła nasze oczekiwania oraz możliwości.

W ramach projektu trwają kursy komputerowe w zakresie podstawowym, kurs Excel dla średniozaawansowanych oraz kursy Jestem Smart zapoznający osoby z obsługą tabletu, smartfona
i Samrt TV.

W maju odbędą się także warsztaty z dietetykiem pt. „Wiem co jem” oraz wykład dotyczący bankowości elektronicznej. Osoby w wieku 50+ zaprosimy także na wspólny wyjazd do kina i koncert.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy i wejściówki na poszczególne wydarzenia. O szczegółach będziemy informować już wkrótce w bibliotece i na naszej stronie internetowej.

Beata Rozmiarek

logo programu

Wielka Granda w Bibliotece III- podsumowanie luty i marzec

Miesiąc wspólnej przygody już za nami. W każdy wtorek i czwartek miesiąca w Bibliotece Publicznej odbywały się zajęcia z cyklu Wielka Granda w Bibliotece.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych podczas których mi.in. malowały paluszkami, kolorowały i wyklejały obrazki. Tworzyliśmy rożne kształty z kolorowego piasku kinetycznego. W ramach cyklu zajęć pt . „Sportowych wybryków” dzieci poznały różne sportowe dyscypliny, a nawet uczestniczyły w małej olimpiadzie. Maluszki wspólnie z animatorami Z Krainy Zabaw przygotowały się do wielkiej wyprawy. Spakowały walizkę i plecak, dokładnie sprawdzając ekwipunek, a przy okazji poznając wiele nowych przedmiotów. Wciąż się poznajemy, a ułatwia nam to zabawa z chusta animacyjną.

Jeszcze wiele wspólnych przygód przed nami!

Bieżące relacje z wszystkich zajęć można obserwować na https://www.facebook.com/Wielka-Granda-w-Bibliotece-1525858580776160/

IMG 20190312 175034.jak zmniejszyc fotke pl