Noc bibliotek 2019

Przerwa na wspólne czytanie II

Drodzy czytelnicy Zagłosujcie

Nowe perspektywy - podsumowanie

W czerwcu zakończył się trwający w bibliotece, przez prawie pół roku projekt Nowe Perspektywy dofinansowany przez Fundację BGK. W ramach projektu odbyły się warsztaty z podstawowej obsługi komputera, Kurs Excel, Kurs Jestem "SMART". Warsztaty odbywały się w grupach po 10 os. co dało możliwość lepszej integracji i nawiązywania nowych znajomości. Warsztaty nauki obsługi komórki, tabletu, umożliwiły korzystanie z nowych technologii, które są bardzo przydatne i pomocne. Kursy zakończyły się testem sprawdzającym wiedzę, a uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dużym zainteresowaniem cieszył się także kurs Excel dla średniozaawansowanych. Zorganizowane zostały również warsztaty z dietetykiem oraz spotkanie z przedstawicielami lokalnych banków, którzy przybliżyli zasadny korzystania z bankowości elektronicznej. Trafionym pomysłem okazał się również wspólny wyjazd do kina na film pt. Tajemnica Jona. Zwieńczeniem całego projektu był koncert pt. “Muzyczna podróż po Europie” w wykonaniu Anny Alexandrowicz oraz Szymona Chorobińskiego. Po koncercie zaprosiliśmy uczestników na słodki poczęstunek. W projekcie uczestniczyły 154 osoby.

Mała Książka- Wielki Człowiek II

Drodzy Rodzice!

serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3-6 lat do udziału w II edycji projektu Mała Książka - Wielki Człowiek. Wystarczy odwiedzić jedną z naszych placówek, zapisać dziecko do biblioteki, wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą, w której znajduje się książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika, do której dzieci będą zbierały naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Przypominamy, aby zapisać dziecko do biblioteki musicie Państwo znać jego nr PESEL. Dodatkowo zapraszamy również dzieci w wieku 2 lat, które mogą przystąpić do projektu i otrzymać wyprawki czytelnicze z poprzedniej edycji.

PLAKAT pomniejszony

Szkolenie z chustonoszenia