• aaDnia_30.03.2018_r.jpg

Dziecięca literatura angielska

W Przedszkolu Smocze Wzgórze trwa tydzień brytyjski. Starszaki postanowiły odwiedzić bibliotekę, aby lepiej zapoznać się z dziecięcą literaturą angielską. Wysłuchały opowiadania Beatrix Portter pt." Hilda Kałużanka". Przedstawiłyśmy dzieciom klasykę literatury angielskiej. Wspólnie dyskutowaliśmy o przygodach Ani z Zielonego Wzgórza, Kubusia Puchatka, Paddingtona, Mary z Tajemniczego Ogrody i innych bohaterów. Na zakończenie dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące omawianych książek i wspólnie wykonały plakat.