• abitmap.png

Na tropie afery- gdzie podziały się litery

W ramach projektu „ Wielka Granda w Bibliotece II” na zimowe popołudnia  nasza Biblioteka zaproponowała najmłodszym dzieciom dwa spektakle teatralne. Pierwszy z nich  pt. „Na tropie afery- gdzie się podziały litery?!” już za nami. Detektyw Bartłomiej Lupa wspólnie z małą widownią przeprowadził śledztwo na zlecenie zasmuconej Pani Bibliotekarki która odkryła, że ze wszystkich książek poznikały litery. Nikt niczego już nie przeczyta i nikt nie będzie mógł rozwijać swojej wyobraźni. Powstaje spore zamieszanie, bo na dodatek ktoś pomieszał wszystkie bajki. Na szczęście  dzieci podsuwały nowe tropy  naszemu detektywowi by w końcu  wspólnie rozwiązać zagadkę. Okazało się, że liter nikt nie ukradł . Litery uciekły same, ponieważ były  smutne i samotnie w nieczytanych księżach. Na koniec dzieci na widowni złożyły uroczyste ślubowanie  literkom, że będą je odwiedzać w bibliotece, na co i my liczymy.

Beata Rozmiarek

20180213 162221.jak zmniejszyc fotke pl